Sexuální polohy

 Sexuální styk se dá provozovat v různých pozicích, pro obvyklé oplodnění je důležitý pouze akt zasunutí penisu do pochvy a úspěšné vyvrcholení v pochvě. Lidé si pro zpestření pohlavního styku vytvořili řadu různých sexuálních pozic, které jsou různě fyzicky náročné a vyžadující různé polohy obou či více partnerů. Mezi nejrozšířenější pozice patří tzv. „misionářská poloha“, kdy žena leží na zádech a muž leží na ní přivrácený tváří. Tato pozice umožňuje hlubokou penetraci pochvy, malou fyzickou náročnost a pohled obou partnerů vůči sobě. Mezi další pozice patří například tzv. pozice na koníčka, kdy je muž na zádech nebo sedící, žena klečí nebo sedí na něm, či případně když jsou oba partneři položeni na boku („boční pozice“ „lžičky“). Mimo těchto pozic existuje celá řada dalších, které jsou popsány např. v indické kamasutře.

 

Mrtvý brouk -Je to nejznámější a ženami nejčastěji využívaná poloha hlavně v manželství. Tato poloha vypadá v praxi tak, že je jeden, méně aktivní partner, přikrytý peřinou až po bradu a předstírá hluboký, téměř broukomrtvolný spánek, přičemž jedním pootevřeným okem pozoruje svého více aktivního partnera, jak přešlapuje na místě a měl by zájem o jisté sexuální hrátky.
Hoblík - Žena si lehne na záda a muž se nad ni v pokleku skloní tak, aby si mohla chodidla svých skrčených nohou zapřít o jeho ramena či hruď a mírně ji nadzvedne pánev. Po vsunutí svého pyje do jejího análu se mírně vzpřímí a částečně se opře rukama o hýždě, nebo stehna své partnerky. Přirážení je vhodné provádět pomalu a s citem. Pro snadnější průnik je vhodné použít lubrikační gel. Tato poloha je oblíbená hlavně z důvodu snadné přístupnosti do zadečku, přičemž si žena může snadno dráždit i klitoris. Je to příjemná a vzrušivá poloha pro oba dva partnery.
Míchačka - Muž si lehne na záda, žena si klekne zády k němu a zasune si do zadečku jeho ztopořený penis. Potom se začne pomalu naklánět dozadu, až se úplně položí na tělo svého partnera. Pro pohodlnější pozici může potom nohy narovnat. Tato poloha umožňuje dobrý kontakt obou partnerů a muž může snadno hladit hruď i klitoris své partnerky.
Šnek - Muž si lehne na záda a žena si sedne zády k němu na jeho ztopořený úd. Mírně se zakloní a rukama se zapře o partnerovu hruď. Potom může začít provádět dosedáním průniky, nebo stáhnout poševní svaly, zmáčknout mužův penis a pohybovat jen pánví dopředu a dozadu. Průniky je dobré provádět pomalu, aby nedošlo k nechtěnému vyklouznutí.
Škorpion - Muž si lehne na záda a žena si klekne zády k němu a nasedne si na jeho ztopořený penis. Potom se začne pomalu naklánět dozadu, až se úplně položí na tělo svého partnera. Pro pohodlnější pozici může potom nohy narovnat. Tato poloha umožňuje dobrý kontakt obou partnerů a muž může snadno hladit hruď i klitoris své partnerky.
Kapřík - Muž si sedne na postel, nebo na židli s mírně roztaženýma nohama. Partnerka si poklekne mezi jeho roztažené nohy a začne si vsouvat jeho ztopořený penis do úst, přičemž může hladit a laskat jeho varlata, což bude umocňovat jeho vzrušení. Muž může hladit ženu po vlasech a jemně tisknout její hlavu těsněji ke svému údu.
Svěrák - Muž si sedne na postel s roztaženýma nohama, mírně se zakloní a zapře se o natažené ruce. Žena si na partnera obkročmo sedne čelem k němu, nadzvedne zadeček, zapře se rukama v mírném záklonu a zasune si jeho penis do análního otvoru.
Kleště - Žena si sedne na okraj postele, nebo židle a roztáhne nohy, aby tak umožnila klečícímu muži bezproblémový průnik jeho pyje do svého zadečku. Jakmile je muž uvnitř análu, obepne ho žena svýma nohama kolem pasu. Má tím možnost koordinovat rychlost průniků s možností dráždění své vagíny o jeho tělo.
Rašple - Je to poloha, kdy žena klečí na zemi a přidržuje se např. postele v mírném předklonu. Muž si za ní klekne a zezadu jí zasune svůj úd do zadečku. Žena může roztáhnout široce nohy a nabídnout partnerovi maximální otevření, nebo může naopak přitáhnout stehna k sobě, stisknout anální otvor a tak mačkat partnerův penis.
Lžíce - Žena si lehne na bok, hořejší nohu pokrčí a mírně přednoží tak, aby se zadečkem nastavila svému partnerovi. Muž si lehne za ní, těsně podél jejího těla a zezadu jí zasune penis do vagíny. Svoji partnerku může hladit po prsou, nebo na klitorisu a zároveň provádět průniky.
Amazonka - Muž si sedne na židli a žena si sedne na jedno jeho stehno, přičemž si zavede jeho penis do vagíny. Jakmile je penis zasunutý, žena může stahovat své vaginální svaly a držet tak penis uvnitř a vyhnout se tak nechtěnému vyklouznutí. Výhodou této polohy je, že muž může snadno hladit a laskat klitoris i prsa, a tak ženu přivést snadněji k orgasmu.